Kontakt

Mituapi - Kocyki Minky, ubranka dla dzieci

mailbiuro@mituapi.pl

telefontel. 665-652-217

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Dlaczego tak ważna jest ochrona główki niemowlaka? Cz. 2

Zapewnij noworodkowi bezpieczeństwo

Pomimo, że wydaje Ci się, że noworodek trzymał przez krótką chwilę główkę sam, nie przestawaj zabezpieczać jego główki. Mięśnie tak małego dziecka są jeszcze słabe i szybko się męczą. Noworodek potrzebuje kilku tygodni, aby jego mięśnie wzmocniły się na tyle, by nic mu nie zagrażało – np. gwałtowne odchylenie się główki w tył, które mogłoby poważnie zagrozić jego zdrowiu (bolesnym naciągnięciem karku, a nawet urazami główki i kręgosłupa). Wszystko będzie przychodzić powoli i stopniowo, zanim jego mięśnie wzmocnią się i przyzwyczają do trzymania tak dużego ciężaru, jakim jest jego główka.

Jeśli nie podtrzymujesz główki maluszka, proporcje jej ciężaru w stosunku do ciała mogą spowodować, że podczas gwałtownego przechylenia się główki w tył, ciało również się przechyli, a dziecko wypadnie Ci z rąk. Ponadto najważniejszym powodem, dla którego powinnaś podtrzymywać główkę dziecka jest to, że dłoń matki podtrzymująca główkę noworodka daje mu ogromne poczucie bezpieczeństwa. Wtedy też dziecko mniej boi się, kiedy podnosisz je z łóżeczka i dobrze czuje się na Twoich rękach – to je uspokaja.

Zagłówki antywstrząsowe dla niemowląt

Aby dodatkowo zabezpieczyć główkę dziecka podczas podróży, warto jest zainwestować w dobry zagłówek antywstrząsowy – najlepiej typu motylek, który zabezpiecza nie tylko główkę dziecka, ale też jego słabą szyję. Taki zagłówek zapobiegnie ewentualnym urazom oraz pozostałym sytuacjom stwarzającym zagrożenie podczas jazdy samochodem (nawet w foteliku) czy spaceru w wózku dziecięcym po nierównym terenie. Pamiętaj, że zdrowie i bezpieczeństwo Twojego maleństwa zależy od Ciebie!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl