Kontakt

Mituapi - Kocyki Minky, ubranka dla dzieci

mailbiuro@mituapi.pl

telefontel. 665-652-217

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Dlaczego tak ważna jest ochrona główki niemowlaka? Cz. 3

Jak prawidłowo trzymać noworodka?

To, że główka noworodka w pierwszych miesiącach jego życia jest stosunkowo ciężka, a kości i mięśnie znajdujące się na szyi bardzo słabe, nie oznacza, że dziecko należy brać na ręce tak rzadko, jak to tylko możliwe. Wręcz przeciwnie. Należy jednak zachować szczególne zasady ostrożności trzymając je w bezpieczny sposób:

Zawsze podkładaj pod główkę malucha swoją dłoń. Niezależnie od tego, w jaki bezpieczny dla dziecka sposób chcesz go trzymać, zawsze zaczynaj podnoszenie malca od podłożenia ręki pod jego główkę. Również kładąc malca z powrotem do łóżeczka, dłoń zabieraj jako ostatnią – po wygodnym ułożeniu szkraba.

Trzymanie „na samolocik”

Połóż dziecko twarzą do dołu w ten sposób, aby jego policzek opierał się o Twoje ramię z szyją w zagłębiu łokcia oraz jego tułowiem opartym na Twoim ramieniu. Następnie przełóż rękę między nóżkami dziecka opierając jego brzuszek na Twojej dłoni. Pozycja ta sprzyja dzieciom podczas oglądania świata z innej perspektywy, a także ułatwia pozbywanie się nagromadzonych gazów.

Trzymanie maluszka w pionie

Jedną z dłoni podtrzymuj główkę oraz kark szkraba na wysokości swojego ramienia, drugą z kolei obejmij jego pupę. W tej pozycji malec czuje się bezpiecznie, stykając się niemalże całym swoim ciałem z mamą i słysząc bicie jej serca. Pozycja ta sprawia, że maluszek nie musi być nieustannie ułożony w jednej pozycji, co stanowi dla niego miłe urozmaicenie.

Jak wzmocnić mięśnie noworodka?

Aby wzmocnić słabe mięśnie szyi noworodka, możesz wykonywać z nim dwa proste ćwiczenia, dzięki którym szybciej nauczy się unoszenia główki:

Ułożenie dziecka na brzuchu spowoduje, że z początku nieporadny noworodek będzie starał się coraz częściej unosić główkę, by sprawdzić, co dzieje się naokoło i zmienić pozycję – tym samym będzie coraz częściej ćwiczył mięśnie szyi.

Zagadywanie noworodka stojąc z boku łóżeczka sprawi, że maluszek będzie odwracał głowę w stronę, z której będzie pochodził Twój głos – trenując w ten sposób swoją słabą szyję.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl